Újabb hatalmas lépés az Európa-bajnokság felé

Sallai Roland (20) gólját ünneplik a magyar válogatott játékosai a Magyarország - Szerbia mérkőzésen a Puskás Arénában 2023. október 14-én. Szerzői jogok MTI
Szerzői jogok MTI
Írta: Peter KristofEuronews

A magyar futball-válogatott 2-1-re győzött Szerbia ellen.

A két csapat nagy iramú, rendkívül látványos, mozgalmas, szórakoztató első félidőt játszott. Az első húsz percben mindkét oldalon akadtak helyzetek, majd a magyar válogatott szerzett vezetést. Sallai Roland indításával Nego lépett meg, amikor pedig már mindenki lövést várt, a középen érkező Varga Barnabásnak passzolt, aki közelről pontosan célzott (1-0).

A magyar csapat ezután egy kicsit hátrébb húzódott, jöttek a szerbek, aminek meg is lett az eredménye. A 33. percben egy szöglet után Pavlovics fejelt a dolgát egyébként jól végző Dibusz hálójába (1-1).

Szomorkodni nem volt idő: egy perccel később Nego kotort egy labdát Sallai felé, aki leírhatatlan mozdulatsor végén, húsz méterről világklasszis bombagólt lőtt (2-1). A szünetig ezután megint a szerbek játszottak mezőnyfölényben, igazán nagy helyzetük azonban nem volt.

Szünet után minden helyzet kimaradt

A második félidőt a szerbek két lesgóllal kezdték, válaszul szép magyar kontra végén Varga fejelt a felső lécre. A szerbek egy támadáson belüli dupla kapufával válaszoltak, a másik oldalon pedig Bolla került ziccerbe – sajnos kihagyta. Volt még ezután is magyar helyzet, de szerb is, a hosszabbítás negyedik percében pedig Dibusz óriási bravúrral, Milenkovics fejesének hárításával tette fel a koronát remek teljesítményére.

Szinte csoda, hogy a második félidőben a labda nem került be egyik kapuba sem, de ezt mi bánjuk kevésbé. Az eredmény nem változott, Magyarország – csakúgy, mint Belgrádban – 2-1-re nyert, és a vesztett pontok alapján fölényesen vezeti selejtező csoportját.

Ünnepelnek a magyar játékosok a mérkőzés után.
Ünnepelnek a magyar játékosok a mérkőzés után.MTI

A következő fordulóban kedden Litvánia – Magyarország és Szerbia – Montenegró mérkőzéseket rendeznek. Utóbbin minimum az egyik csapat pontokat veszít, ami tovább növeli a magyar csapat Európa-bajnoki részvételének esélyeit.