Spanyolország játszhatja a női focivébé döntőjét

A spanyol csapat játszhatja a döntőt

Spanyolország 2–1-re legyőzte Svédországot a 2023-as női labdarúgó világbajnokság első elődöntőjében.

Spanyolország története során először jutott be a világbajnokság döntőjébe, ahol a társházigazda ausztrálokkal vagy az Eb-címvédő angolokkal találkozik.

A 19 éves Salma Paralluelo előbb Alba Redondo előtt alakított ki helyzetet, majd a 81. percben a vezetést is megszerezte.

Rebeca Blomqvist révén két perccel a rendes játékidő vége előtt egyenlítettek a svédek, azonban a Real Madrid védője, Olga Carmona García egy perccel később, – egy szögletet követően – a tizenhatoson kívülről rúgott gólt.

Női világbajnokság

ELŐDÖNTŐ

Spanyolország–Svédország 2–1 (Paralluelo 81., Olga Carmona 89, ill. Blomqvist 88.)