Gyakorlatilag kijutott az Eb-re a férfi kézilabda válogatott

Ligetvári Patrik az egyik gólját ünnepli a Svájc elleni győztes mérkőzésen Schaffhausenben. Szerzői jogok Michael Buholzer/MTI/MTI
Szerzői jogok Michael Buholzer/MTI/MTI
Írta: Peter Kristof

A magyar csapat Svájcban aratott győzelemmel biztosította az Eb-részvételt.

Győzött Svájcban Európa-bajnoki selejtező mérkőzésen a magyar férfi kézilabda válogatott, Chema Rodriguez szövetségi kapitány csapata ezzel gyakorlatilag kijutott az Európa-bajnokságra.

Az első félidőben potyogtak a gólok Schaffhausenben: 30 perc alatt 40 gól esett, amiből a magyar válogatott jött ki jobban. Bár 17-13-ra még a svájciak vezettek, a magyar csapat gyorsan fordított, a félidei 21-19-es vezetést pedig Lékai Máté időn túli hétméteres-gólja jelentette.

A második félidőben a magyar csapat 24-19-re húzott el, majd sokáig tartotta a négy-ötgólos különbséget. A végére ezt is sikerült megfejelni. Az 52. percben Lékai üres kapus góljával már 34-27 volt az állás magyar szempontból, a vége pedig Krakovszki Bence találatával 37-32 lett.

A 6. selejtezőcsoportot vezető magyar válogatott ezzel kijutott a jövő januári, németországi Európa-bajnokságra. A mérkőzés legjobbja, a 14 gólos Lékai Máté volt.