Katar 2022: Anglia és Franciaország is a legjobb 8 között

Harry Kane ünnepel, miután megszerezte csapata második gólját
Harry Kane ünnepel, miután megszerezte csapata második gólját Szerzői jogok Nusad Szekkajil/MTI/MTI
Szerzői jogok Nusad Szekkajil/MTI/MTI

Anglia Szenegált, Franciaország Lengyelországot győzte le magabiztosan a vb nyolcaddöntőjében.

Anglia 3-0-ra nyert Szenegál ellen a katari labdarúgó-világbajnokság nyolcaddöntőjében. Franciaország is továbbjutott, magabiztosan legyőzte Lengyelországot.

Az első félidő végén Olivier Giroud szerzett vezetést a franciáknak. A csatárnak ez volt az 52. gólja a válogatottban, ezzel megelőzte a francia örökranglistán Thierry Henryt.

A 74. percben Kylian Mbappé növelte a franciák előnyét, majd a hosszabbítás első percében is betalált. A 98. percben 11-eshez jutottak a lengyelek, Lewandowski azt másodszorra berúgta (meg kellett ismételni, mert Lloris előremozdult), így 3-1 lett a végeredmény.

A másik vasárnapi meccsen Anglia 3-0-ra győzött Szenegál ellen. A 38. percben Henderson szerzett vezetést az angoloknak, majd az első félidő hosszabbításában Harry Kane lőtt gólt. Az 57. percben Saka állította be a végeredményt.

A franciák az angolok ellen játszanak majd az elődöntőbe jutásért.