Katar 2022: Svájc jutott be utolsóként a legjobb 16 közé

Embolo (7) góljával lett 2-2 az állás a Szerbia-Svájc (2-3) vb-mérkőzésen a dohai 974 Stadionban.
Írta: Peter Kristof

A svájciak Szerbia legyőzésével csoportjuk második helyén jutottak be a nyolcaddöntőbe a katari labdarúgó világbajnokságon.

Utolsóként Svájc biztosította a helyét a nyolcaddöntőben a katari futball-világbajnokságon. A helvétek fordulatos mérkőzésen győzték le Szerbiát, így a második helyen végeztek a G csoportban.

Shaqiri a 20. percben vezetést szerzett Svájcnak, de Mitrovics fejesével és Vlahovics jól helyezett gurításával Szerbia gyorsan fordított (1-2). Embolo viszont még a szünet előtt kiegyenlített, majd a második félidő elején Freuler szép támadás végén visszaállította a svájci előnyt (3-2).

Az addig nagyszerű mérkőzés ezután ellaposodott, amit Svájc aligha bánt túlságosan. Vereségükkel a szerbek a csoport negyedik helyén végeztek és kiestek, csakúgy, mint Kamerun, amely Aboubakar góljával 1-0-ra legyőzte az így is csoportgyőztes Brazíliát.

Szombaton a vb-n már nyolcaddöntőket játszanak. Délután négy órakor Hollandia az Egyesült Államokkal, este nyolckor Argentína Ausztráliával mérkőzik.