Katar2022: Argentína győzött, de a vesztes lengyelek is örülhetnek

A győztes és a vesztes is örülhetett
A győztes és a vesztes is örülhetett Szerzői jogok AP Photo
Szerzői jogok AP Photo
Írta: Horváth Ferenc

A Mexikó elleni szépítő szaúdi gól a lengyeleket juttatta tovább. A gólkülönbség döntött a továbbjutásról!

'A labdarúgó-világbajnokság újabb emlékezetes estéje itt Dohában” - halljuk helyszíni tudósítónktól, “Franciaország továbbjutott a D-csoport győzteseként annak ellenére, hogy 1-0-ra kikapott Tunéziától az Education City stadionban. Wabi Khazri szép gólja a 60. percben nem volt elég nekik, mert Ausztrália legyőzte Dániát az Al Janoub Stadionban. Egy gól döntött ott is; Mathew Leckie találata. Ez csupán a második alkalom, hogy a Socceroos kvalifikálta magát a kieséses szakaszba, először 2006-ban sikerült ez nekik.''

A C-csoport utolsó körében az argentínok a győzelem kényszerével léptek plyára a lengyelek ellen. Messiék óriási mezőnyfölényében telt az első félidő, de Szczesny mindent védett, még az argentin aranylabdás tizenegyesét is a 39. percben.

Leo Messié az a “dicsőség”, hogy a VB-k történetében két büntetőt is elhibázott a csoportkörben.

A második félidő legelején MacAllister bevette a lengyel kaput. A 68. percben aztán Alvarez megduplázta az előnyt, amivel nyert és csoportelsőként továbbjutott Argentína.

Mexikó a 96. percig továbbjutásra állt, de akkor a szaúdi szépítő gól (2-1), a lengyeleket lőtte tovább.

Szerdai eredmény,

C-csoport, 3. forduló:

**Argentína-Lengyelország 2-0 (0-0)
**gólszerző: MacAllister (46.), Alvarez (68.)

**Mexikó-Szaúd-Arábia 2-1 (0-0)
**gólszerző: Martin (47.), Chavez (52.), Al Dawsari (96.)

A csoport végeredménye: 1. Argentína 6, 2. Lengyelország 4 (2-2), 3. Mexikó 4 (2-3), 4. Szaúd-Arábia 3 pont.