Szenzáció: Szaúd-Arábia megverte Argentínát a futball-világbajnokságon

Lionel Messi egy kihagyott helyzet után az Argentína - Szaúd-Arábia (1-2) mérkőzésen a Luszail stadionban.
Írta: Peter Kristof

Szaúd-Arábiában szerdára munkaszüneti napot hirdettek.

Nem várt vereséggel kezdte szereplését Argentína a katari labdarúgó világbajnokságon. Az egyik legnagyobb esélyesnek kikiáltott válogatott Szaúd-Arábiától kapott ki a C csoport nyitó mérkőzésén  Loszailban.

A kétszeres világbajnoknak Lionel Messi tizenegyesből vezetést szerzett a 10. percben, a folytatásban azonban a dél-amerikaiak Lautaro Martinez révén már csak lesgólig jutottak. Szaúd-Arábia a második félidőben négy perc alatt fordított. A 49. percben Al-Shehri, az 53-ban Al-Dawsari lőtt látványos gólt.

MTI
Szaúdi játékosok ünnepelnek, miután 2-1-re legyőzték Argentínát a C csoport első mérkőzésén.MTI

A folytatásban nyomtak az argentinok, de még csak igazán nagy helyzetig sem jutottak el. Az ázsiai válogatott 2-1-re győzött, amivel megszakította Argentína 36 mérkőzésen át tartó veretlenségi sorozatát.

Nagy csapás ez mindannyiunknak, nem számítottunk arra, hogy így kezdjük a világbajnokságot. Fel kell készülnünk a következő mérkőzésekre, nyernünk kell és ez csak rajtunk múlik. Nincs kifogás

mondta a mérkőzés után Liones Messi, az argentin válogatott csapatkapitánya.

Argentína legutóbb 1990-ben kezdte vereséggel a világbajnokságot, de ez jó előjel. A Diego Maradonával felálló csapat az olaszországi vb-n Kameruntól szenvedett 1-0-s vereséget, ezután viszont a döntőbe jutott.

Szaúd-Arábiában érthető módon óriási az öröm, ennek jegyében szerdára munkaszüneti napot rendeltek el az állami és magánszektorban dolgozó munkavállalók számára, valamint az oktatásban részesülő tanulóknak sem kell iskolába menniük.

A C csoport másik mérkőzésén Lewandowski 11-esét védte Ochoa, így Mexikó – Lengyelország 0-0. A D csoportban Dánia és Tunézia sem bírt egymással. Az al-Rajjánban lejátszott találkozó is 0-0-s döntetlennel végződött. A tunéziai csapatban kezdőként lépett pályára a Ferencváros játékosa, Aissa Laidouni, aki a 88. percben történt lecseréléséig a mezőny egyik legjobbja volt.

MTI
Kasper Schmeichel dán kapus (zöld mezben) bravúrral védte a tunéziai Iszam Dzsebali közeli lövését a Dánia-Tunézia (0-0) mérkőzésen az ar-rajjáni Egyetemvárosi Stadionban.MTI