Döntős a magyar férfi válogatott a vízilabda Európa-bajnokságon

Manhercz Krisztián (3-as sapkában), Német Toni, Jansik Szilárd (11) és Vogel Soma a spanyolok legyőzését ünneplik közvetlenül a 10-8-ra megnyert Európa-bajnoki elődöntő után Szerzői jogok MTI
Szerzői jogok MTI
Írta: Peter Kristof

A rendkívül egységes, magas színvonalon teljesítő magyar csapat a világbajnok Spanyolországot múlta felül az elődöntőben.

Döntőbe jutott a magyar férfi vízilabda-válogatott a horvátországi Európa-bajnokságon. A hazai világbajnokság óta megfiatalított, címvédő magyar csapat a spliti elődöntőben 10-8-ra verte a világbajnok Spanyolországot.

A spanyolok már az első percben ötmétereshez jutottak, Granados azonban a kapufát találta el, mint ahogy nem sokkal később is, ekkor azonban a labda már a hálóba pattant. Német centerből egyenlített, majd két spanyol találat után Jansik góljával az első negyed végére 3-2-es spanyol vezetés alakult ki.

A második nyolc percben jött a fordulat! A jóval több emberelőnyhöz jutó spanyolok visszaállították a kétgólos különbséget, ezután viszont Manhercz előbb ötméteresből volt eredményes, majd távoli lövéssel egyenlített (4-4). A spanyolok ugyan megint megszerezték a vezetést, Nagy két góljával viszont a magyar csapat fordított, majd Burián szinte lehetetlen szögből lőtt gólt, így félidőben 7-5-re a magyar válogatott vezetett.

Fordulás után előbb a bravúrosan védő Vogel kapott peches gólt emberhátrányból, majd a támadásban megtorpanó magyar együttes ellen a spanyolok egyenlítettek, így 7-7-ről indult az utolsó negyed.

Kimaradt és kivédekezett emberelőnyök után Zalánki törte meg a gólcsendet, majd Nagy Ádám már a harmadik gólját szerezte, az i-re pedig Molnár a hatodik(!) magyar akciógóllal tette fel a pontot (10-7). Az utolsó percben emberelőnyből lőtt spanyol gól már nem osztott, nem szorzott.

A végig önfeláldozóan védekező és a Montenegró elleni negyeddöntőhöz hasonlóan szenzációsan blokkoló magyar válogatott megérdemelt győzelmet aratott, így a csapatot a budapesti világbajnokság után átvevő  Varga Zsolt szövetségi kapitány elégedetten nyilatkozhatott az M4-nek.

Végtelenül büszke vagyok a csapatra. Elképesztő, amit a játékosok mutattak mind védekezésben, mind támadásban. A blokkok és a kapusteljesítmény volt a kulcs, de kellettek a sikerhez az elöl, támadásban bemutatott extrák is. Jó visszaigazolás ez a játékosoknak: az elvégzett munka megtérül. Amikor a közös munkát kezdtük azt mondtam, a legfontosabb, hogy egységesek legyünk. Ha ez a jövőben is megmarad, akkor tudhatjuk, hogy jó úton járunk
Varga Zsolt, szövetségi kapitány

A már említett hat akciógól mellett, Vogel 12 védést mutatott be, társai pedig pontosan ugyanennyiszer blokkolták – többnyire emberhátrányban – a spanyol lövéseket. A döntőbe jutással a magyar csapat megvédheti Európa-bajnoki címét. A finálét szombaton 20:30-kor játsszák a Spaladium Arenában. A magyar válogatott ellenfele a házigazda horvát együttes lesz.