Összeragasztószalagozott cipőben is nyert a Komádi a Gyermekotthonok Európa Kupáján

A dobogó legfelső fokán
A dobogó legfelső fokán Szerzői jogok Euronews
Szerzői jogok Euronews
Írta: Zoltan Siposhegyi

A megmérettetésre 5 országból érkeztek állami gondozott gyerekek.

Bravúros gólok, életremenő szurkolás és ünneplésképp kicsi a rakás. A 21. Gyermekotthonok Európa Kupáján nem számított, hogy mennyien ülnek a lelátón, vagy hogy ki milyen márkájú mezt visel, mindenkit a foci és persze a trófea megszerzése éltetett.

Az idei 4 napos tornán 5 országból 9 csapat vet részt. Az egyenes kieséses verseny végén a Komádi Gyermekotthon lakói állhattak fel a dobogó legfelső fokára. Itt tényleg csak a tehetség számított, a győztes csapatban volt, aki összeszigetelőszalagozott cipőben állt pályára.

A komádi fiatalok csütörtökön két serleggel térhettek haza. Az egyik örökre ideiglenes otthonuk vitrinjét díszíti majd. A másik viszont jövőre visszatér Kecskemétre, hogy minél több gyerek tanulhassa meg: még a legreménytelenebb helyzetben is van miért küzdeni.

A kecskeméti Egészséges Életmódért Hit és Sport Alapítvány 2000-ben azért jött létre, hogy sportolási lehetőséget biztosítson az állami gondozott gyerekeknek. Az általa szervezett torna az évek során valóságos nemzetközi fociünneppé nőtte ki magát és az UEFA elismerését is elnyerte.