Magyarország javított a világranglistán

Szalai Ádám, Gazdag Dániel (16) és Nego Loic (7), valamint a gólszerző Nagy Zsolt (18) a magyar válogatott harmadik gólját ünnepli az Anglia elleni wolverhamptoni mérkőzésen.
Szalai Ádám, Gazdag Dániel (16) és Nego Loic (7), valamint a gólszerző Nagy Zsolt (18) a magyar válogatott harmadik gólját ünnepli az Anglia elleni wolverhamptoni mérkőzésen. Szerzői jogok Koszticsák Szilárd/MTVA - Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelõ Alap
Szerzői jogok Koszticsák Szilárd/MTVA - Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelõ Alap
Írta: Peter KristofMTI

A magyar futballválogatott három helyet előre lépve 37. a legfrissebb rangsorban.

Három helyet javított a magyar labdarúgó válogatott a legfrissebb FIFA-világranglistán. A nemzeti együttes a negyvenedikről a 37. helyre lépett előre. A rangsorban továbbra is Brazília áll az élen.

A magyar válogatott tiszteletre méltó Nemzetek Ligája-szereplésének köszönhetően javított pozícióján. Az olasz Marco Rossi szövetségi kapitány válogatottja négy forduló után vezeti az A-liga 3. csoportját a négyszeres világbajnok Németország, valamint a tavalyi Európa-bajnoki döntő két résztvevője, a szintén négyszeres világbajnok Olaszország és Anglia előtt.

Az elmúlt évtizedben a 2016-os 18. hely volt a magyar válogatott legjobb helyezése, amikor pedig Rossi átvette az irányítást, a nemzeti együttes az 51. helyen állt.

A Nemzetek Ligája-csoportbeli ellenfelek közül a Budapesten (1-0) és Wolverhamptonban is (4-0) legyőzött Anglia 5. a világranglistán. Az Európa-bajnoki címvédő Olaszország – amelytől a magyar válogatott vállalható, 2-1-es vereséget szenvedett idegenben – a 7., az a Németország pedig, amely a tavalyi Európa-bajnokság (2-2) után ismét nem tudta legyőzni a magyar csapatot (1-1), a 11. helyen áll.

Az élen Brazília megőrizte pozícióját, mint ahogyan a második helyen álló Belgium is. Argentína és Franciaország viszont helyet cserélt az előző rangsorhoz képest: most a dél-amerikaiak állnak a harmadik helyen, a világbajnoki címvédő franciák pedig lecsúsztak a negyedikre.

Spanyolország a hatodik, a legjobb tízbe pedig a már említett együtteseken kívül még Hollandia (8.), Portugália (9.) és Dánia (10.) fér be.