A Real Madrid ellenfele a Manchester City, a Villarrealé a Liverpool lesz a BL-elődöntőkben

Az első gólt Ibrahima Konate (piros 5-ös) szerezte a Liverpool-Benfica mérkőzésen. Szerzői jogok MTI
Szerzői jogok MTI
Írta: Peter Kristof

A City és a Liverpool is döntetlent játszott negyeddöntője visszavágóján.

Az első mérkőzés után jobban álló csapatok jutottak tovább a labdarúgó Bajnokok Ligája szerdai negyeddöntőiből. A Manchester City 0-0-s döntetlent játszott az Atlético Madrid otthonában, a Liverpool 3-3-ra végzett otthon a Benficával.

Az első mérkőzést 1-0-ra nyerő Manchester City azzal a tudattal lépett pályára Madridban, hogy amíg nincs gól, addig az Atlético lesz lépéskényszerben a Wanda Metropolitano stadionban. A találkozó a manchesterihez hasonlóan alakult abból a szempontból, hogy helyzet nem nagyon akadt.

A gólhoz az Atlético tán a második félidő hosszabbításának 12.(!) percében állt a legközelebb, Correa közeli, lapos lövését azonban Ederson hárította. A rendkívül feszült végjátékot hozó összecsapáson – repkedtek a sárga lapok, az Atlético védőjét, Felipét pedig kiállították – maradt a 0-0, ami a Manchester City továbbjutását eredményezte.

Sokkal szórakoztatóbb volt a Liverpool–Benfica mérkőzés! Miután a Liverpool Lisszabonban 3-1-re nyert, Konaté fejesgólja (1-0) után igencsak kényelmes helyzetben érezhette magát, ami nem sokat változott akkor sem, amikor Ramos egyenlített (1-1).

Jó ideig fel sem merült, hogy gond lehet, már csak azért sem, mert a második játékrészben Firmino duplázott (3-1), így összesítésben már négy gól volt a két csapat közötti különbség. A folytatásban azonban Jaremcsuk szépített, majd Nunez újra egyenlített (3-3), a Benfica pedig már-már elhitte, hogy a maradék néhány percben még csodát tehet. Ez elmaradt, az eredmény nem változott, így 6–4-es összesítéssel a Liverpool lépett tovább.

A legjobb négy között a Manchester City a Real Madriddal, a Liverpool a Villarreallal találkozik. A spanyol-angol elődöntők első mérkőzéseit április 26-án és 27-én, a visszavágókat május 3-án és 4-én játsszák.