Magyar csapat az egyik döntős a női kosárlabda Euroligában

Fegyverneky Zsófia (balra) kosárra dob a Montpellier elleni negyeddöntőben 2022. március 8-án – képünk illusztráció
Fegyverneky Zsófia (balra) kosárra dob a Montpellier elleni negyeddöntőben 2022. március 8-án – képünk illusztráció Szerzői jogok Tamas Vasvari/MTVA - Media Service Support and Asset Management Fund
Szerzői jogok Tamas Vasvari/MTVA - Media Service Support and Asset Management Fund
Írta: Peter Kristof

A Sopron Basket 74–69-re verte a spanyol Salamancát az elődöntőben.

Bejutott a döntőbe a Sopron Basket a női kosárlabda Euroligában. Az isztambuli négyes döntő első elődöntőjében a soproni csapat végig vezetve győzött a spanyol Salamanca ellen.

A Sopron magabiztosan kezdte a mérkőzést, és viszonylag könnyen ellépett ellenfelétől. A magyar csapat az első negyed után 9, félidőben 16 ponttal vezetett úgy, hogy ellenfele egyetlen pillanatig sem volt előnyben. A női mezőnyben egy félidő alatt szerzett 47 pont a soproniak támadójátékát, a bekapott 31 a védekezésüket dicséri.

A nagyszünet után is sokáig megmaradt a 14-16 pontos különbség, a Sopron azonban egyre több személyi dobást rontott el (a még így is 13 ponttal záró Gaby Williams például ebben a szakaszban ötből ötöt hagyott ki), ami a visszaesés első jele volt. A negyedik negyedet így is 12 pontos különbséggel kezdték a csapatok, majd jött a mélypont. A Salamanca gyorsan 7, majd 5 pontra olvasztotta hátrányát, ami a végjátékban négyre is csökkent. A Sopron azonban ennél közelebb már nem engedte ellenfelét, és végül 5 ponttal, 74–69-re győzött.

Bár összességében az egész soproni csapat jól teljesített, aligha lett volna meg a győzelem a szerb Jelena Brooks extraklasszis teljesítménye nélkül. A mezőny legjobbja 27 pontot szórt, a még kiemelendő Határ Bernadett 15, Briann Jolie 8 pontot tett a közösbe.

A Final Fourban ötödik alkalommal szereplő Sopron – 2018 után – másodszor játszhat döntőt. A finálét vasárnap délután négy órakor rendezik. A magyar csapat ellenfele a török Fenerbahce lesz.