Befejeződött a pekingi téli olimpia

Írta: euronews

Az éremtáblázaton Norvégia végzett az élen, Magyarország a 20. helyen zárt.

A pekingi téli olimpia utolsó versenynapján öt versenyszámban osztottak érmeket.

A zárónapon az alpesi sízők csapatversenyében osztrák, női curlingben brit, négyes bobban német, a női 30 km-es sífutásban norvég, jégkorongban finn győzelem született.

Norvégia 16 aranyéremmel zárt az éremtáblázaton és ez új rekord az egy olimpián egy nemzet által megszerzett aranyérmek számának tekintetében.

A második Németország lett 12 olimpiai bajnoki címmel, a harmadik Kína 9 arannyal – de ez még változhat a műkorcsolyázók csapatversenyének bizonytalan végeredménye miatt. Ha elveszik az oroszoktól az aranyat, akkor azt az Egyesült Államok kapja meg, és kerül Kína elé.

Magyarország egy arany- és két bronzéremmel zárt. A téli játékok történetében először szereztünk egy éremnél többet, és először tudtunk húsz olimpiai pontot gyűjteni – ami az éremtáblázat 20. helyét jelenti.

Helyi idő szerint vasárnap este, a pekingi Madárfáészekben tartott záróünnepség után kialudt az olimpiai láng, befejeződött a XXIV. téli olimpia.