Selejtezőből indult teniszező nyerte a US Opent!

Szerzői jogok TIMOTHY A. CLARY/AFP or licensors
Írta: Peter Kristof

A női egyesben diadalmaskodó Emma Raducanu az első, aki képes volt erre a bravúrra Grand Slam-versenyen.

**Emma Raducanu nyerte a női egyest az amerikai nyílt teniszbajnokságon. A 18 éves játékos a 19 éves kanadai Leylah Fernandezt múlta felül a döntőben. **

A selejtezőből indult Raducanu két játszmában (6-4, 6-3) győzött, így úgy nyerte meg a US Opent, hogy tíz mérkőzésen játszmát sem veszített. Virginia Wade 1968-as sikere (vagyis 53 év) óta Raducanu a US Open első brit női bajnoka.

Jó néhány szurkolója, Raducanu egykori londoni teniszklubjában ünnepelte a hatalmas sikert, illetve, hogy ő az első játékos, aki képes volt a selejtezőből indulva Grand Slam-tornát nyerni.

Korábbi edzője, Harry Bushnell azt mondta, Raducanu nem gondolta túl a dolgokat, csak kiment a pályára és tudta, mit kell tennie. Hihetetlen látni, hogy a lány, aki 6 éves volt, amikor megismerte, 18 évesen Grand Slam-versenyt nyert.

Raducanu előtt a brit női játékosok közül szintén Wade győzött Grand Slam-tornán, 1977-ben Wimbledonban.