Tokió 2020: megsérült a riói olimpia sztárja

Simone Biles sérülése az Egyesült Államok aranyérmébe került a tokiói olimpián a női tornászok csapatversenyében.

Első gyakorlata közben megsérült a négyszeres olimpiai bajnok Simone Biles a női tornászok csapatversenyében, ami az Egyesült Államok aranyérmébe került a tokiói olimpián. A győzelmet az orosz csapat szerezte meg a címvédő amerikai előtt. Biles a sérülése után már nem mutatott be több gyakorlatot.

Most már olimpiai bajnok is az ötszörös világ- és ötszörös Európa-bajnok Clarisse Agbegnenou. A francia cselgáncsozó a 63 kilogrammos nők kategóriájában diadalmaskodott. A döntőben Agbegnenou visszavágott a szlovén Tina Trstenjaknak a riói fináléban elszenvedett vereségért.

Hármas svájci siker született női hegyikerékpározásban, ahol Vas Kata Blanka sportágtörténelmi negyedik helyet szerzett. A győztes Jolanda Neff mellé Sina Frei és Linda Indergand állhatott fel a dobogóra.

Ricarda Funk lett az olimpia első német aranyérmese. A 29 éves, Európa-bajnok sportoló női kajakszlalomban diadalmaskodott.

Németek nyerték a díjlovagló csapatok versenyét is. Németország mögött az Egyesült Államok és Nagy-Britannia végzett a második és harmadik helyen.

Az éremtáblázatot továbbra is Japán vezeti 10 arany-, 3 ezüst- és 5 bronzéremmel. Magyarország 1-1 arany- és ezüstéremmel a 18. helyen áll.