Jon Rahm a trófeával
Jon Rahm a trófeával Szerzői jogok AP Photo
Írta: Pásztor Máté

Rahmnek legutóbb vezető helyről kellett visszalépnie az ohiói PGA Tourtól.

A spanyol Jon Rahm nyerte meg vasárnap a US Open golfbajnokságot. A sportoló néhány héttel ezelőtt pozitív koronavírus-tesztet produkált, ezért kénytelen volt vezető helyről visszalépni az Ohióban zajló PGA tornától, ami még értékesebbé teszi számára a 2.2 millió dolláros díjjal járó győzelmet.

— Néhány héttel ezelőtt jó barátomat, Phil Mickelsont figyeltem, ahogyan a PGA bajnokságban győzött és sokat inspirálódtam belőle. Korábban is közel álltam a győzelemhez, de vasárnap tudtam, hogy a játékom alapján képes vagyok rá. Azon dolgozom, hogy ezt a jó vasárnapi modzsót vigyem tovább – mondta el a győztes.

A US Open a második legrégebbi golfbajnokság, amelyet 1895-ben rendeztek meg először. A négynapos verseny csütörtöktől vasárnapig zajlik a kaliforniai San Diego tengerparti pályáján, a Torrey Pines-on. A pénzdíjak tavaly óta nem változtak, így összesen 12,5 millió dollárt osztottak ki a versenyzők között.