EURO 2020: német öröm, portugál bánat

Szerzői jogok Matthias Schrader/AP
Írta: euronews

Az Európa-bajnok kapott egy 4-est Münchenben. A világbajnok be kellett érje döntetlennel Budapesten.

Bravúros döntetlent játszott a magyar labdarúgó-válogatott a világbajnok franciákkal az Európa-bajnokság szombat délutáni mérkőzésén, a budapesti Puskás Arénában.

Egy kontratámadásból, az első félidő legvégén Fiola szerzett vezetést a magyar csapatnak. Az egyenlítő gólt Griezmann lőtte a második közepén. Több gól már nem esett a hőségben, maradt 1-1-es végeredmény.

Az F-csoport másik mérkőzésén Ronaldo góljára kettővel válaszoltak a németek még az első félidőben Münchenben. A másodikban ugyancsak két német gól jutott egy portugálra – így 4-2 lett a vége.

A franciáknak 4, a németeknek és a portugáloknak 3-3, míg a magyaroknak egy pontjuk van két forduló után.

A spanyol-lengyel mérkőzés (E-csoport) meglepő 1-1-el zárult Sevillában.

Vasárnap az A-csoport újabb két találkozója, az Olaszország- Wales és a Svájc-Törökország mérkőzés kerül sorra.