Pénteken is megőrizte vezető helyét a Giro d'Italián Valter Attila

Valter Attila ünnepel
Valter Attila ünnepel Szerzői jogok MTI
Írta: euronews

A magyar versenyző előnye 11 másodperc a második helyezett belga kerékpáros előtt.

Pénteken is megőrizte összetettben vezető helyét és az ezzel járó rózsaszín trikót Valter Attila a Giro d'italia országúti kerékpáros körverseny hetedik szakaszán.

A Groupama FDJ 22 éves magyar versenyzője csütörtökön, egy sok hegymenettel tarkított szakaszon tört az élre - ez történelmi siker a magyar kerékpározásban.

- Nem találom a szavakat - nyilatkozta Valter a Rai-nak a pénteki szakasz után - Már a fehér trikó is hihetetlen volt. Csak egy jó versenyt akartam, nem is reménykedtem ilyesmiben.

A pénteki 181 kilométeres, sprintbefutóval végződött etapban az ausztrál Caleb Ewan ért célba először. Valter a mezőnnyel együtt harminchatodikként futott be, a győztessel azonos idővel.

A magyar kerékpáros előnye összetettben 11 másodperc második helyezett belga versenyző előtt.