BL-kedd: a Bayern felfordulásra készül Párizsban

Szerzői jogok Christof STACHE / AFP
Írta: euronews

A címvédő a hazai vereség után, Lewandowski nélkül is győzelemre, és továbbjutásra tör a francia fővárosban.

**Kedden két visszavágóval folytatódik a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntője. **

A Paris Saint-Germain a címvédő Bayernt fogadja úgy, hogy a párharc első felvonását 3-2-re nyerte Münchenben, így revansot vehet a tavalyi döntőben elszenvedett vereségért.

A párizsiaknál az első meccsen gólt szerzett, majd sérülés miatt lecserélt Marquinhos állapota okoz fejfájást. Játéka bizonytalan.

A hazaiak vezetőedzője óvatosan nyilatkozott a továbbjutást illetően.

„Nagyon tiszteljük a Bayernt. Szerintem továbbra is a világ legjobb csapata. Mindig tisztelni kell egy olyan csapatot, amelyik mindent megnyert. Tiszteljük őket, ugyanakkor bízunk magunkban, az erősségeinkben, és megpróbálunk győzni ellenük.”

A rendkívül sok sérülttel, és félig felgyógyulttal készülő bajorok szakvezetője abban bízik, hogy hatékonyabban használják ki helyzeteiket – az első meccsen 31-szer vették célba a kaput. Hansi Flick azt mondta; szeretnének egy kis felfordulást okozni Párizsban. Ugyanakkor biztosan nem léphet pályára a gólzsák Lewandowski, és Serge Gnabry.

A kedd este másik negyeddöntőjét a járvány miatt Sevillában játsszák le. A londoni Chelsea kétgólos (2-0) előnnyel fogadja a Portót.

Keddi program:

Chelsea (angol)-FC Porto (portugál), Sevilla 21.00 (az első mérkőzésen: 2-0)

Paris Saint-Germain (francia) - Bayern München (német) 21.00 (az első mérkőzésen: 3-2)