Újra Peterhansel nyerte a Dakar-ralit

Szerzői jogok AP
Írta: Peter Kristof

A francia pilóta összességében a 14. diadalát aratta a világ legnagyobb presztízsű tereprali viadalán.

Stéphane Peterhansel nyerte a Dakar-ralit az autósok versenyében. A francia pilóta ebben a kategóriában nyolcadszor nyert, összességében pedig a 14. diadalát aratta, mert korábban hatszor a motorosok között is a legjobbnak bizonyult.

Peterhanselnek a sikerhez egy harmadik hely is elég volt az utolsó szakaszon, a Szalay Balázs-Bunkoczi László páros már korábban feladta a versenyt.

A motorosoknál viszont célba ért a két – határon túli – magyar versenyző. A romániai Gyenes Emánuel végeredményben 23., a szerbiai Saghmeister Gábor 60. lett.

Kevin Benavides végzett az élen. A több szakaszt is törött orral teljesítő motoros a Dakar-rali első argentin győztese.