Elhunyt a vb-hős Paolo Rossi

Szerzői jogok AP/AP
Írta: Peter Kristof

Az olasz futballista az 1982-es vb gólkirálya volt, hat találattal segítette világbajnoki címhez hazája válogatottját.

Meghalt az 1982-es labdarúgó világbajnokság olasz hőse, Paolo Rossi.

A csatár a spanyolországi vb gólkirálya volt, és a legjobb játékosnak is megválasztották, vezérletével Olaszország világbajnok lett.

A nemzeti együttesben Rossi összesen 48-szor lépett pályára és 20 gólt szerzett.

Klubszinten játszott a Juventusban, a Milanban, a Vicenzában, a Perugiában, és a Veronában. A Juventusszal Bajnokcsapatok Európa Kupáját és Kupagyőztesek Európa Kupáját, valamint két olasz bajnokságot nyert.

Az utóbbi években az olasz köztévé sportadásaiban dolgozó egykori futballista médiaértesülések szerint gyógyíthatatlan betegségben szenvedett. Paolo Rossi 64 éves volt.