Brit győzelem a 103. Giro d'Italián

Szerzői jogok Afp

Tao Geoghegan Hart ünnepelhetett a milánói dómnál.

Az Ineos brit versenyzője, Tao Geoghegan Hart nyerte meg a 103. Giro d'Italia országúti kerékpáros-körversenyt.

A vasárnapi, milánói főtérig vezető zárófutamot csapattársa, a szám világbajnoka, a negyedik etapgyőzelmét arató olasz Filippo Ganna nyerte meg.

A 15,7 kilométeres egyéni indításos időfutamon utolsó előttiként rajtolhatott Hart. A brit és az élen álló ausztrál Jai Hindley másodpercre azonos idővel kezdte meg az etapot.

Hartról tudható, hogy jobb időfutam-menő, mint az ausztrál, és ez be is bizonyosodott; folyamatosan nőtt az előnye, és az utolsó kanyargós, csúszós burkolatú részen már az óvatos tekerést is megengedhette magának. Végül 39 másodperccel előzte meg Hindley-t.

A 25 éves Geoghegan Hart a második brit győztes az olasz körversenyen - Chris Froome 2018-as sikere után -, és rózsaszín mellé a legjobb fiatalnak járó fehér trikót is elnyerte.

Az összetettben második Hindley pedig a valaha volt legjobb ausztrál eredményt szállította Girón.

A mezőny egyetlen magyar indulója, Valter Attila, karrierje első háromhetes körversenyét összetettben a 27. helyen zárta.