Giro: Ulissi győzött a 2. szakaszon

Diego Ulissi
Diego Ulissi Szerzői jogok AP Photo
Szerzői jogok AP Photo

Összetettben az Ineos Grenadiers csapatában versenyző olasz Filippo Ganna vezet, 22 másodperccel megelőzve a Quickstep kerekesét, Joao Almeidát.

Az Egyesült Arab Emírségek csapatának versenyzője, az olasz Diego Ulissi nyerte a Giro d'Italia második szakaszát. A 31 éves versenyzőnek ez eddig a hetedik szakaszgyőzelme az olasz kerékpáros körversenyen.

Ulissi vasárnapi szakaszon a Bora-hansgrohe versenyzője, a többszörös világbajnok Peter Sagan elől vitte el a győzelmet. A cél előtt egy jól időzített sprinttel biztosította be elsőségét Sagan és a harmadik helyre érkező Mikkel Frølich Honoré előtt.

Összetettben az Ineos Grenadiers csapatában versenyző olasz Filippo Ganna vezet, így megtarthatta az első helyért járó rózsaszín trikót, 22 másodperccel megelőzve a Quickstep kerekesét, Joao Almeidát. Harmadik helyen a Tour de Franc 2018-as nyertes, Geraint Thomas áll.