Elmarad a rekord beállítás - Serena Williams visszalépett

Euronews
Euronews Szerzői jogok Euronews
Szerzői jogok Euronews

A korábbi világelső sérülése miatt az első körös győzelme után feladta Roland Garrost,

Visszalép Serena Williams a Roland Garrostól. Az amerikai teniszező a pár héttel korábban megrendezett US Open elődöntőjében sérült meg. Williams hétfőn még megnyerte első körös meccsét a francia tenisz tornán, azonban Achilles-ín-fájdalmai miatt a verseny feladása mellett döntött.

„Mindent bele akartam adni, de az Achilessem nem jött rendbe a US Open óta. Valamennyivel jobb állapotban vagyok, de feltettem a kérdésemet magamnak, hogy a torna egészében mennyire tudok sikeres lenni ilyen állapotban? A válaszom az volt, hogy nem eléggé. Nehezemre esik a járás és ez egy olyan jel volt, ami azt mondattam velem, hogy a felépülésemre koncentráljak.” - mondta az amerikai klasszis.

Williams visszalépése azt jelenti, hogy második körös ellenfele, Cvetana Pironkova játék nélkül került a legjobb 32 közé. Serena Williams 23 Grand Slam győzelméből hármat a párizsi Roland Garroson szerzett. Most azt mondta, gondolkozik, hogy idén pályára lépjen-e még, de a pályafutását biztosan folytatja.

Williams jelenleg a világranglistán a 9. helyen áll. Minden idők egyik legsikeresebb sportolója 2017 óta nem nyert Grand Slam tornát. Akkor az Australian Openen diadalmaskodott és azóta is üldözi a 24. Grand Slam sikerét, amellyel beállítaná az ausztrál Margaret Court rekordját.