A Bayern München Európa megkoronázott királya

Szerzői jogok Laszlo Balogh/Laszlo Balogh

A német csapat hosszabbításban győzött a Sevilla ellen a Budapesten – nézők előtt - megrendezett európai Szuperkupa mérkőzésen.

A Bayern München nyerte az európai Szuperkupát. A budapesti mérkőzésen a Bajnokok Ligája-győztes német együttes hosszabbításban gyűrte le az Európa-liga aranyérmesét, a Sevillát.

Így a bajorok a bajnoki cím, a hazai kupa, és a BL elhódítása után újabb trófeát gyűjtöttek be - amihez kellett kapusuk, Neuer több nagy bravúrja is.

"Mindig fájdalmas egy vereség, pláne, ha hosszabbításban szenvedjük el" - nyilatkozta Julen Lopetegui, a spanyol csapat vezetőedzője. "Most különösen az, hiszen nem egy lehetőségünk volt a meccs megnyerésére. Elég, ha csak a 88. percet említem. Ezek az esélyek szükségesek. De élni kell velük, ha nyerni akarsz egy ilyen minőségű ellenféllel szemben."

A Sevilla Ocampos 11-es góljával szerzett vezetést a 13. percben.

Az andalúz előny a 34. percig tartott ki, amikor egy pazar összjáték után Goretzka belsőzött Bono kapujába.

A rendes játékidőben több szabályos gól nem esett.

Jött a hosszabbítás, és a csereként beállt Javi Martinez, aki a 104. percben fejelte be a mindent eldöntő gólt.

Fél év után először lehettek jelen szurkolók egy UEFA-rendezvényen.

EURÓPAI SZUPERKUPA:

BAYERN MÜNCHEN (német)–SEVILLA FC (spanyol) 2–1 (1–1, 1–1, 2–1) – hosszabbítás után

Budapest, Puskás Aréna, 15 500 néző. Vezette: Taylor (angol)

Bayern München: Neuer– Pavard, L. Hernández (J. Martínez, 99.), Süle, Alaba (J. Boateng, 112.) – Goretzka (A. Davies, 99.), Kimmich – Sané (Tolisso, 70.), Th. Müller, Gnabry – Lewandowski. Vezetőedző: Hansi Flick

Sevilla: Bono – Jesús Navas, Diego Carlos, Koundé, Escudero – Jordán (F. Vázquez, 94.), Fernando, Rakitic (Óliver Torres, 56.) – Suso (Gudelj, 73.), L. de Jong (en-Nesziri, 56.), Ocampos. Vezetőedző: Julen Lopetegui

Gólszerző: Goretzka (34.), J. Martínez (104.), ill. Ocampos (13. – 11-esből)