Le Mans-i 24 órás: ismét Toyota-siker

Írta: Peter Kristof

A japán gyártó sorozatban a harmadik évben diadalmaskodott a legendás megbízhatósági autóversenyen.

Sébastien Buemi, Nakadzsima Kazuki és Brendon Hartley nyerték a Le Mans-i 24 órás megbízhatósági autóversenyt. A trió a 8-as számú Toyota autóval győzött, a japán gyártó ezzel sorozatban a harmadik évben diadalmaskodott.

Sokáig úgy tűnt, hogy a 7-es számú Toyota nyer, azonban motorproblémák miatt végül csak harmadik lett – 6 kör hátránnyal.

A 8-as számú autó fölényes sikert aratott, a második helyen célba érő, 1-es számú Rebelliont a célban 5 körrel előzte meg. Buemi, Nakadzsima és Hartley 24 óra alatt 387 kört tettek meg.

Ez volt a 88. Le Mans-i 24 órás. A versenyt a koronavírus-járvány miatt az eredetileg tervezett időponthoz képest három hónapos csúszással, nézők nélkül rendezték meg.