A Napoli az olasz kupagyőztes

Írta: Peter Kristof

A nápolyi futballcsapat büntetőkkel múlta felül a Juventust a fináléban.

A Napoli nyerte a labdarúgó Olasz Kupát, melynek döntőjében a Juventus számított esélyesebbnek a római olimpiai stadionban.

A torinóiak jobban is kezdtek, ám Cristiano Ronaldo lövését védte Alex Meret az 5. percben.

A Napoli a második félidőre bátorodott fel, és a rendes játékidő hosszabbításában felül is kerekedhetett volna, ám a kapufa és Buffon kapus ekkor még megóvta a Juventust a vereségtől.

0-0 után egyből tizenegyesek következtek, és már a Juventus első büntetőjét, Dybala lövését védte Meret.

Insigne lába ezután nem remegett meg, Danilóé viszont igen. A brazil hátvéd fölé lőtt, a nápolyiak pedig a folytatásban sem hibáztak. A párharc már a negyedik körben, Milik büntetőjével eldőlt.

A Napoli 11-esekkel 4-2-re győzött, így hatodszor hódította el az Olasz Kupát.