Hazai vereséggel búcsúzott a címvédő Liverpool a labdarúgó Bajnokok Ligájából

Britain Soccer Champions League

A labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóján: Liverpool - Atletico Madrid: 2-3. A spanyol együttes a hosszabbításban három gólt szerzett.

A címvédő Liverpool a madridi első mérkőzés után hazai pályán is kikapott az Atletico Madridtól és búcsúzott a Bajnokok Ligájától.

Az angol együttes a rendes játékidőben Wijnaldum fejesgóljával ledolgozta az első mérkőzésen összeszedett egygólos hátrányát, mi több, a hosszabbításban Firmino találatával már továbbjutásra állt.

Ekkor jött a váratlan fordulat, a spanyolok ugyanis LLorente két és Morata egy góljával fordítani tudtak, így nem csak továbbjutottak, de kettős győzelmet arattak a címvédő fölött.

Liverpool (angol) - Atlético Madrid (spanyol) 2-3

gól: Wijnaldum (43.), Firmino (94.), illetve Llorente (97., 105+1.), Morata (121.)

Továbbjutott: az Atlético Madrid 4-2-es összesítéssel

A nap másik mérkőzésén a Dortmundban 2-1-re kikapó Paris Saint-Germain sokkal kevesebb izgalommal járó összecsapáson Neymar és Bernat góljaival már az első félidőben beállította a 2-0-ás végeredményt és végül 3-2-es összesítéssel jutott a legjobb 8 közé, amire négy éve nem volt példa.

Paris Saint-Germain (francia) - Borussia Dortmund (német) 2-0

gól: Neymar (28.), Bernat (45+1.)

Továbbjutott: a PSG, 3-2-es összesítéssel