Fucsovics-bravúrral kezdődött az Australian Open

Szerzői jogok .

A magyar teniszező a 13. helyen kiemelt kanadai Denis Shapovalovot győzte le négy játszmában.

Meglepetéssel és magyar főszereplővel kezdődött az idei ausztrál nyílt teniszbajnokság. Fucsovics Márton ugyanis négy szettben legyőzte a 13. helyen kiemelt kanadai Denis Shapovalovot a Margaret Court Aréna első mérkőzésén.

Az első szettben a magyar teniszező ellenfele 17-jével szemben csupán öt ki nem kényszerített hibát vétve 6:3-ra nyert. A második játszma rövidítésbe torkollott, amiben a kanadai volt jobb.

A mérkőzést több dühkitöréssel fűszerező Shapovalov a harmadik szettben teljesen szétesett, jellemző, hogy az utolsó pontot is az ő adogatóhibájából szerezte Fucsovics Márton.

Aki aztán a negyedik játszma elején gyorsan el is vesztette az adogatását, ám 4-2 után sikerült rövidítésre mentenie, amit a mérkőzéssel együtt meg is nyert.

„Köszönöm a támogatást a szurkolóknak, nagyon sokat segített. Mondhatom lassan, hogy ez lesz a kedvenc Grand Slam-tornám, valahogy itt nagyon jól megy a játék. Azt hiszem, ez a mai mérkőzés életem egyik legjobb meccse volt. Jól ment a játék és akkor voltam agresszív, amikor kellett, és éppen mindig annyira, amennyire kellett. Tudom, hogy a tizenhármas nem szerencsés szám, de nekem ez lesz a jövőben a kedvenc számom” – mondta Fucsovics Márton mérkőzés utáni nyilatkozatában.

A 64 között az olasz Jannik Sinner és az amerikai Max Purcell összecsapásának győztese lesz Fucsovics Márton ellenfele.

Australian Open, Melbourne

Denis Shapovalov – Fucsovics Márton 3:6, 7:6 (9–7), 1:6, 6:7 (3–7)

Örülök hogy győzelemmel tértem vissza az Ausztralian Open-re és pláne egy ilyennel! Karrierem egyik legnagyobb...