Rajongói fogadták Micheliszt Budapesten

Szerzői jogok MTI/WTCR/DPPI Media/Florent Gooden

Hazatért az újdonsült világkupa-győztes.

Nagy tapssal fogadták rajongói Michelisz Norbertet a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren. A túraautó-világkupa (WTCR) újdonsült bajnoka kedden ért haza Malajziából. A Hyundai magyar versenyzője nagy izgalmak után nyerte meg a túraautó-világkupa idei szezonját: Sepangban három futam után is az összesített ponttáblázat első helyén tudott maradni.

„Irtózatos feszültség volt bennem, amikor láttam, hogy a sepangi verseny az időjárás miatt egy hatalmas szerencsejáték lesz. A harmadik futam előtt, amikor nem indult be a motorom, volt olyan pillanat, amikor úgy éreztem, minden elúszott” - mondta Michelisz Norbert.

Hozzátette: amikor évekkel ezelőtt megnyerte élete első futamát, akkor azt hitte, hamarabb esélye lesz világbajnoki címért küzdeni. 2012-13 táján elgondolta, milyen lesz majd a címért küzdeni, de aztán jött sok nehézség, és átértékelte a helyzetét.

A szezonzárót 10 pont előnnyel kezdte Sepangban, és az első futamot megnyerve 27 pontra növelte előnyét. A 2. futamban csak a nyolcadik helyen végzett, így a végső győzelem a legutolsó futamban dőlt el. Michelisz legfőbb riválisának, az argentin Esteban Guerrierinek meghibásodott a hűtőrendszere, így lemaradt a pontszerző helyekről. Így már az 5. hely is elég volt a magyar pilótának a WTCR-kupához.

A 35 éves Michelisz Norbert pályafutása legnagyobb sikerét érte el a WTCR bajnoki címének megszerzésével. Két éve az akkor még túraautó-világbajnokságnak (WTCC) nevezett sorozatban második lett.