ATP-vb: Federer vereséggel kezdett

Szerzői jogok Action Images via Reuters/Tony O'Brien

Rosszul kezdődött a svájci világsztár számára az ATP-világbajnokság, hiszen két játszmában 7-5, 7-5-re kikapott az osztrák Dominic Thiemtől.

Rosszul kezdődött Roger Federer számára az ATP-világbajnokság, hiszen két játszmában 7-5, 7-5-re kikapott az osztrák Dominic Thiemtől. A hetedik vb-győzelmére készülő svájci világsztár az egész mérkőzésen szokatlanul bizonytalannak tűnt, amit osztrák ellenfele tökéletesen kihasznált.

Dominic Thiem mindkét játszmában 5-5-nél vette el a 20-szoros Grand Slam-győztes adogatását és nyerte meg a meccset. Érdekesség, hogy kettejük párharcában az osztrák teniszező 5-2-re vezet.

A tavaly szintén vereséggel nyitó Federer a következő fordulóban az újonc Matteo Berrettini ellen lép pályára, míg Dominic Thiem a győzelemmel indító Novak Djokoviccsal játszik majd kedden.