Cselgáncs vb: Ungvári Miklós fair play-díjat kapott

Cirjenics Miklós és Ohát Zalán helyezetlenül végzett Tokióban.

Fair play-díjjal jutalmazta Ungvári Miklóst a Nemzetközi Cselgáncs Szövetség.

Az olimpiai ezüstérmes, háromszoros Európa-bajnok magyar dzsúdós a tokiói világbajnokságon vehette át a díjat, együtt a másik jutalmazottal, az osztrák Sabrina Filzmoserrel.

A fair play-díjat most először adta át a nemzetközi szövetség, mostantól viszont minden évben jutalmazzák majd a legsportszerűbb versenyzőket.

A vb hatodik napján Franciaország megszerezte a harmadik aranyérmét. A női 78 kilós kategóriában Madeleine Malonga diadalmaskodott. A 25 éves versenyző a döntőben a címvédő japán Hamada Sorit győzte le. A világbajnok nehezen tudott válaszolni a neki feltett kérdésekre.

- Nagyon boldog vagyok, valóra vált az álmom – mondta örömkönnyek közt Malonga.

A 100 kilogramm alatti férfiak versenyében Cirjenics Miklósnak és Ohát Zalánnak is csak egy mérkőzés jutott. A hosszú sérülés után visszatérő Cirjenics a francia Alexandre Iddirtől, Ohát az egyiptomi Ramadan Darvistól kapott ki, így mindketten kiestek és helyezetlenül zártak.

Történelmet írt viszont Jorge Fonseca. A portugál cselgáncsozó megnyerte a világbajnokságot úgy, hogy a döntőben vazaarival győzte le a tavalyi bronzérmes orosz Nijaz Iljasovot.

A 26 éves Fonseca a portugál dzsúdósport első világbajnoki aranyérmét nyerte, pedig az eddigi 44 nemzetközi versenyén egyszer sem állhatott fel a dobogó legfelső fokára.

- A lehető legjobbkor tört meg a jég. Sokat dolgoztam ezért az aranyéremért – mondta Fonseca.

A bronzcsatákban a hölgyeknél a koszovói Loriana Kuka és a kétszeres világbajnok brazil Mayra Aguiar szerzett harmadik helyet. A férfiaknál a japán Aaron Wolf és a holland Michael Korrel lett bronzérmes.

A vb-n szombaton a nőknél és a férfiaknál is a nehézsúlyúak küzdelmeit rendezik meg.

A magyar színeketSzigetvári Mercédesz képviseli.