Brazília nyerte meg a Copa Américát

A seleca 12 év után hódította el újra - története során kilencedszer - a trófeát.

A házigazda lett Dél-Amerika legjobbja, mivel a Rio de Janeiro-i Maracana stadion 87 ezer nézője előtt rendezett döntőben legyőzte Peru válogatottját.

A 15. percben Gabriel Jesus tökéletesen ívelt középre, Éverton Soares-ről rosszul váltottak a védők, így közelről, könnyedén szerezte meg a vezetést (1-0).

A 43. percben az "ötös" előterében becsúszó Thiago Silva ért kézzel a labdához. A jogos büntetőből pedig a veterán Paulo Guerrero egyenlített (1-1). Allison kapus közel 900 perc után kapott újra gólt!

Az első félidő hosszabbításában Brazília újabb gólt szerzett; Gabriel Jesus a 16-os vonaláról gurított a jobb alsó sarokba (2-1).

20 perccel a vége előtt a gólt és gólpasszt is jegyző Gabriel Jesus a kiállítás sorsára jutott, miután megkapta második sárga lapját.

Peru nem tudott élni az emberelőny adta lehetőséggel, sőt - Éverton harcolt ki egy brazil büntetőt, amit a csereként beállt Richarlison gólra váltott a 90. percben (3-1).

A selecao 12 év után, története során kilencedszer hódította el Dél-Amerika kontinensbajnoka címet, miközben a legutóbbi három Copán a döntőig sem jutott el.