A Selyemút rali rajtja

A cikk megosztása

A rali Szibériából indulva észak-déli irányban átszeli Mongóliát, és a Góbi-sivatag kínai peremén, Tunhuangban ér célba.

Jelzett a startzászló, és elindult a Selyemút rali 9. évada.

A versenyzők az úgynevezett pódium-ünnepségen mutatták be járgányaikat három kategóriában. Az autósok mellett motorosok és kamionosok is rajthoz álltak.

Az idei rali a szibériai Irkutszkból indul. A pódiumot az Angara folyó partján állították fel. Az első szakasz a Bajkál-tó partja mellett vezet.

A motorkerékpárosok az idén nevezhettek be először a távol-keleti versenyre. Többek között fellép a minap Abu-Dzabiban győztes brit Sam Sunderland, a 2017-es Dakar első helyezettje.

Nasszer Al-Attijá a Toyota kormánya mögött az autós kategóriában 2010-ben és tavaly egyaránt a második volt. Az idén egyetlen cél vezérli: a győzelem.

A háromszoros Dakar-győztes azonban figyelmesen kell vezetnie, hisz az első helyért rajtol a kiváló holland Eric van Loon, és a tavalyi nyertes szaúdi Jazíd Al-Rádzsi is.

A teherautók versenyében a legendás Kamazok és orosz vezetőik a favoritok, bár az idén Fehéroroszország három kamionnal nevezett be a versenyre.