A vb-döntős Japánnak csak döntetlenre futotta

Szerzői jogok Reuters

A japán lányok a döntőre hajtanak, de csak döntetlenre futotta Argentína ellen. Kanada-Kamerun 1:0.

Japán egymás után harmadszor szeretne bejutni a női labdarúgó világbajnokság döntőjébe, a rajt azonban nem ezt sugallja. Kiábrándító, gól nélküli döntetlent játszott a csapat Argentínával, amely ezzel szerezte meg első pontját egy világbajnoki tornán.

A Takakura Aszakó, a világ hetedik legjobb játékosa által vezette Japán a meccs csaknem kétharmad részében birtokolta a labdát a párizsi találkozón, mégsem sikerült átverekednie magát a fegyelmezett argentin védelmen.

A D-csoportban Anglia vezet, miután Phil Neville játékosai vasárnap Nikita Parris és Ellen White góljával legyőzték a skótokat.

Montpellierben Kadeisha Buchanan góljával Kanada nyert 1:0 arányban Kamerun ellen, és ezzel 3 ponthoz jutott.

A 23 éves játékos remekbe szabott közeli fejesével győztek a kanadaiak. Meffometou a 70. percben egyenlíthetett volna, de kihagyta a páratlan helyzetet.

Az E-csoportban egyelőre Kanada vezet, de kedden még hátravan a Hollandia-Új-Zéland találkozó.

A VB keddi fordulójában mutatkozik be először Chile csapata Svédország ellen, míg a világbajnok Egyesült Államok a thai lányokkal mérkőzik meg.