Szurkolói öröm és bánat az Európa-Liga döntője után

Szerzői jogok
Írta: Magyar Ádám

A Chelsea szurkolóinak négyezer kilométert kellett utazniuk a döntő helyszínéig, de már nem bánják.

Hatlamas volt a Chelsea szurkolóinak öröme szerda este, miután csapatunk az Arsenal 4-1-es legyőzésével megnyerte a labradúgó Európa Liga azerbajdzsáni döntőjét.

Néhány nyilatkozat a stadion környékéről:

Nagyon sokat utaztunk, de megérte.
Fantasztikus. Nem számítottam rá, hogy 4-1-re győzünk, kitűnően játszottunk a második félidőben.
Az egyik legnagyobb álmom vált valóra azzal, hogy láthattam ma este győzni a Chelsea-t. Hihetetlenül boldog vagyok.

Az Arsenalt kísérő szurkolók viszont érthető módon csalódottak voltak a meccs után:

15 percen múlott. Kiegyenlített első félidő után a másodikban 15 perc alatt kaptunk három gólt, és ezzel vége is lett. 3-0 után nincs mit tenni.
Már az utazás miatt is szomorú voltam, a 4-1-es vereség pedig igazán kiábrándító.

A Chelsea és az Arsenal stadionja mindössze tíz kilométerre fekszik egymástól Londonban, a szurkolóknak viszont 4000 kilométert kellett utazniuk a döntőre. És nem ez volt az egyetlen probléma a helyszínnel: az Arsenal örmény játékosa, Henrikh Mkhitaryan nem utazhatott el Bakuba, mert nem tudták garantálni a bizonságát a hazájával meglehetősen rossz kapcsolatban lévő Azerbajdzsánban.

A mérkőzésen kiegyenlített játékot és közepes iramot hozott az első félidő. A másodikban aztán a Chelsea fel tudta pörgetni a tempót, először az Arsenal színeiben több mint száz gólt szerző Olivier Giroud talált be a korábbi Chelsea-kapus, Petr Čech hálójába, majd rövid időn belül Pedro és Hazard is gólt szerzett. Bár a csereként beállt Iwobi szépíteni tudott, hamarosan érkezett Hazard második gólja, 4-1 után pedig nem volt visszaút az Arsenal számára. A Chelsea legjobbjának számító Eden Hazard kupával búcsúzott el csapatától, jövőre már valószínűleg a Real Madridot fogja erősíteni.