A világbajnok nyerte a Wales Rally-t

A francia Sebastien Ogier mögött két finn végzett, az összetettben viszont még mindig a belga Thierry Neuville vezet.

A világbajnok Sebastien Ogier nyerte a Wales Rally-t. A Nagy-Britanniában így már ötszörös győztes francia versenyző alig több, mint 10 másodperccel előzte meg a vasárnap reggel élre álló, végül második helyen beérkező finn Jari-Matti Latvalát.

A Ford francia címvédője ezzel 7 pontra megközelítette a világbajnokság összetett pontversenyében vezető, és Walesben egy kicsúszás után végül 5. helyen végző belga Thierry Neuville-t. A walesi dobogóra még a szintén finn Esapekka Lappi állhatott fel.

Az előző három versenyt megnyerő észt Ott Tanak a legjobb tízbe sem fért be. Az összetettben még így is harmadik, 22 ponttal lemaradva az élen álló Thierry Neuville mögött. A gyártók versenyében a Toyota vezet a Hyundai előtt.

A vb-sorozatból még két futam van hátra, a következő verseny a Katalán-rali lesz október végén.