Judo GP: Ungvári MIklós fantasztikus sikere

A budapesti verseny 2. napjának összefoglalója.

Magyar siker a budapest judo Grand Prix második napján. A közönség kedvence, Ungvári Miklós fantasztikus teljesítménnyel győzött férfi 73 kg-ban, a döntőben a korábbi háromszoros világbajnok, Ebinuma Masashit verve.

A végletekig kiélezett fináléban Ungvárit kétszer is megintették, ám a 37 éves versenyző az utolsó percben így is megtudta lepni Ebinumát, és a Papp László Arénában helyet foglaló több ezer szurkoló legnagyobb örömére, ipponnal verte ellenfelét!

A nap legjobbja a nőknél a japán Nouci Aimi volt, aki a német Martynak Trajdost verte a 63 kg döntőjében. Pénteken 4 első helyet is szerzett a távol-keleti ország, az ötödiket Nouci ipponnal biztosította be, ami már a harmadik world tour aranya volt 2018-ban!

Az orosz Alan Kubecov nyerte a férfi 81 kg küzdelmeit, aki a döntőben a japán Kohara Kenyát múlta felül, méghozzá ipponnal. A keleti versenyző közel két év lett aranyérmes ilyen rangos viadalon.