Tour de France: Van Avermaet növelte előnyét

Julian Alaphilippe először nyert szakaszt a francia országúti kerékpáros körversenyen.

Julian Alaphilippe nyerte a Tour de France 10. szakaszát. Az összetettben élen álló Greg van Avermaet növelte előnyét a francia országúti kerékpáros körversenyen, ahol a mezőny ezúttal az Annecy és Le Grand-Bornand közötti 158 és fél kilométeres, hegyi szakaszt teljesítette.

A hazai környezetben versenyző Alaphilippe pályafutása során először nyert szakaszt a Tour de France-on, (háromhetes versenyen korábban csak a tavalyi Vuelta a Espanya egyik etapján ért elsőként célba).

A Quick-Step Floors kerekese még a második spanyol Ion Izagirrét is több mint másfél perccel előzte meg, van Avermaet negyedik lett.

A BMC Racing Team belga versenyzője már közel két és fél perc (2:22 p.) előnnyel vezet a brit Geraint Thomas előtt. A négyszeres győztes Chris Froome 3 perc 21 másodperces hátrányban van.

A mezőnyre szerdán egy rövidebb, 108 és fél kilométeres szakasz vár Albertville és La Rosière között.