Franciaország nyerte a futball-világbajnokságot

Franciaország a moszkvai döntőben 4-2-re győzte le a horvát válogatottat.

Hatalmas tömeg ünnepelte Párizsban a francia labdarúgó-válogatott történetének 1998 után második világbajnoki címét. A franciák a vasárnapi döntőben 4-2-re nyertek Horvátország ellen. Ilyen sok gól 1966 óta nem esett világbajnoki döntőn. Didier Deschamps szövetségi kapitány a harmadik olyan szakember, aki labdarúgóként és szövetségi kapitányként is világbajnokságot tudott nyerni.

A döntő elején a horvátok támadtak többet, ám a 18. percben egy szabadrúgásba Mandzukic szerencsétlenül csúsztatott bele, ezzel az öngóllal vezettek a franciák. A 28. percben Perisic nagy lövéssel egyenlített, 10 perccel később tragikus hős lett, kezezése miatt kaptak 11-est a franciák. Ezt Griezmann be is lőtte, így a félidőben 2-1 volt az állás.

A második félidőben előbb Pogba, majd Mbappé lőtt gólt, ekkor már 4-1-re vezettek a franciák. Akiknek még a kapus Lloris hatalmas hibája is belefért, Mandzukic gólja volt ugyanis a mérkőzés utolsó találata, a franciák 4-2-re nyertek.

Zágrábban is hatalmas tömeg gyűlt össze, reménykedve az ország történetének első világbajnoki aranyában. A szurkolók természetesen csalódottak voltak a vereséget követően, de a csapat a torna legjobbjának választott Luka Modric vezetésével nagyszerűen szerepelt, jogos volt a végén a taps.