Futball-vb: Uruguay nyerte az A csoportot

Szerzői jogok REUTERS/Michael Dalder

A házigazda oroszokat simán legyőző dél-amerikai együttes minden meccsét megnyerte. A szaúdiaktól kikapó Egyiptom pont nélkül maradt.

Uruguay – Oroszország: 3-0

Uruguay nyerte a házigazda előtt az oroszországi labdarúgó-világbajnokság A csoportját, miután a zárókörben 3-0-ra győzött Sztanyiszlav Csercseszov csapata ellen.

Az első gólt már a 9. percben megszerezte szabadrúgásból Luis Suarez, majd a 23. percben egy orosz védőn megpattanó lövés csapta be a kapust, így lett 2-0. Még az első félidőben második sárga lappal kiállították a hazaiaktól Igor Szmolnyikovot.

A harmadik uruguayi gólt Edinson Cavani lőtte a 90. percben. A 3-0-ás végeredmény azt jelenti, hogy az A csoportot Uruguay nyerte a szintén továbbjutó Oroszország előtt.

Szaúd-Arábia – Egyiptom: 2-1

A már kiesett együttesek találkozóján Szaúd-Arábia 2-1-re legyőzte a vezetést Mohamed Szalah révén megszerző Egyiptomot. A szaúdiak az első félidő végén kihagytak egy 11-est, hogy pár percen belül egy újabb büntetővel egyenlítsenek.

A második félidőben a szaúdiak voltak aktívabbak, és végül a 95. percben al-Davszari góljával nyerni tudtak.

A csoportot tehát a 100 százalékos Uruguay nyerte Oroszország, Szaúd-Arábia és Egyiptom előtt.