Drámai döntetlenekkel zárt a B csoport

Spanyolország-Marokkó 2-2, Irán-Portugália 1-1.

2-2-vel zárult a Spanyolország-Marokkó mérkőzés az oroszországi labdarúgó-világbajnokság B csoportjában. Marokkó 2-1-re vezetett a hajrában, amikor a 91-dik percben a spanyolok egyelítettek. A lesgyanús helyzetet a videóbíró végül nem írta felül, marad a döntetlen.

A B csoport másik mérkőzése is szinte hihetetlen befejezést tartogatott. Az 1-0-ra vezető portugálok ellen Irán a 93-dik percben értékesítette 11-esét egy kezezés nyomán, ezzel egyenlített. Az irániaknak még a 95-dik percben is volt egy veszélyes támadásuk, de a siker elmaradt: Irán-Portugália 1-1.

Spanyolország 5 ponttal nyerte a B csoportot, a legjobb 16 között az oroszokkal játszanak majd. Portugália szintén 5 ponttal, de eggyel kevesebb lőtt góllal a második, Uruguay vár rá a nyolcaddöntőben. Irán és Marokkó búcsúzik a vébétől.