Meglepetések Hohhotban

A Judó GP 2. napjának összefoglalója

Második napjához érkezett a hohhoti judó Grand Prix, ahol a helyszínre kilátogató nézők egy fantasztikus bemutatót is láthattak.

A nap hőse a hölgyeknél a 70 kg-ban induló Sanne Van Dijke volt, aki elképesztően teljesített, a döntőben pedig a kanadai Kelita Zsupancsicsot verte egy waza arit érő ellencsapásnak köszönhetően.

Remekül kezdte tehát a 2020-as, tokiói olimpiára kvalifikáló időszakot a holland dzsudoka, aki élete első Grand Prix viadalát nyerte.

A férfiaknál a szombati legjobb a koreai An Changrim volt. A világranglista harmadikját nem lehetett megállítani 73 kg-ban, pedig már több mint 2 éve nem tudott World Tour versenyen győzni.

A döntőben a súlycsoport első számú embere, Hashimoto Soichi várt An Changrimra, azonban ezúttal ő sem tudott megálljt parancsolni a távol-keletinek, pedig nem sok hiányzott ahhoz, hogy végül ő diadalmaskodjon.

An szerezte a dél-koreai küldöttség első aranyérmét Hohhotban.

Női 63 kg-ban japán aranyérem született, Aimi Nouchi ellentmondást nem tűrő versenyzéssel győzött. És itt még nem volt vége a felkelő nap országa sikerszériájának, hiszen a férfi 81 kg-os fináléban az orosz olimpiai bajnok Khasan Khalmuraev és Sasaki Takeshi csatájából többek meglepetésére az ázsiai jött ki pozitívan.

A rengeteg komoly támadást hozó találkozón Takeshi átlépte a saját árnyékát is, hiszen élete első World Tour sikerét jegyezte.