Alonsoék nyertek a spái WEC-en

A másik Toyota idejét törölték és csak egy kör hátránnyal indulhatott a bokszutcából, miután szabálytalanságot tártak fel az üzemanyag áramlásban. Így is sikerült visszakapaszkodnia a második helyre.

A Toyota istállón belüli versengése tette izgalmassá a WEC szezonnyitójának befutóját Spában. Ezúttal is a két TS050 Hybrid között dőlt el, ki nyeri az LMP1 kategóriát. A 8-as és a 7-es kocsik végig egymást kergették, de miután Kobayashi csapata egy kör büntetést kapott, Fernando Alonsóék el tudtak húzni és rajt-cél győzelmet szereztek a 6 órás versenyen.

Az első etapot és a rajtot Buemi abszolválta a 8-as Toyotával, majd Alonso következett, akit Nakajima váltott. Az utolsó csere nem sikerült túl jól, mert nem megfelelően csatolták be a japán biztonsági övét, akinek vissza kellett térnie a pitbe. Ez a kiállás 49 másodpercet vett igénybe, de még így is kényelmes előnnyel vezettek. A győztes kocsi 163 kört tudott megtenni, mindezt 214 km/h átlagsebességgel. Ez volt a Toyota negyedik sikere a belga versenyen.

A Conway, Kobayashi és Lopez által vezetett autó mindössze 1.4 másodpercel Alonsoék után ért a célba másodikként.