A Cavaliers egy győzelemre van a döntőtől

A Toronto Raptors még sohasem tudott innen fordítani a playoffban, LeBron James, pedig még sohasem engedte ki a kezéből a vezetést.

Hihetetlenül szoros mérkőzésen a Cleveland Cavaliersnek harmadszor is sikerült nyernie a Toronto Raptors ellen az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság keleti főcsoportjának rájátszásában. A clevelandiek szupersztárja LeBron James ezen az estén is megállíthatatlan volt. Összesen 38 pontot szerzett a Quicken Loans Arenában, ráadásul a győzelmet hozó utolsó kettőt a lefújás pillanatában, így 105-103 lett a végeredmény. James, aki már szinte minden rekordot megdöntött csak annyit mondott a meccs végén, hogy a negyedik negyedben nem tehetett mást.

A győzelemhez nagyban hozzájárult a torontóiak gyenge játéka is. Az első negyedben a hazaiak 12 ponttal elhúztak, miután a raptorok 12 támadásból csak kétszer voltak sikeresek. A csapat sztárja DeMar DeRozan pedig mindössze 8 pontot szerzett. A 4. mérkőzést helyi idő szerint hétfő éjjel játsszák Clevelandben, és ha a Cavaliers ismét nyerni tud, idén is ő kerül be a döntőbe.