Megszerezte második győzelmét a magyar válogatott a hokivébén

Írta: Pálfi Rita

Már most biztos, hogy jobban szerepelt a magyar csapat az idei divízió I/A vébén Budapesten, mint a tavalyi kijevi tornán. Életben maradtak a feljutási remények is, miután csütörtök este legyőzték a magyarok a lengyeleket 3-2-re.

A szlovének elleni szerdai vereség után a magyar csapat finn szövetségi kapitánya Jarmo Tolvanen kicsit átrendezte a sorokat, és a lengyelek elleni összecsapás első harmada végén már kétgólos magyar előnyt ünnepelhetett a magyar tábor a Papp László Sportarénában. A meccs elején, a második percben Sebők Balázs szerezte meg a vezetést emberelőnyben, majd a tizedik percben Benk András találatával lett 2-0. A második harmad a lengyeleknek sikerült erősebbre, ki is egyenlítettek.
A harmadik harmadban sikerült a döntő, harmadik találatot megszereznie Hári Jánosnak. Bár Galló Vilmos még lőtt egy üres kapus gólt az utolsó másodpercekben, de valószínűleg időn túl ért át a gólvonalon.

A győzelemmel a magyar hokisok életben tartották a feljutási reményeket, bár ehhez nem elég, hogy nyerjenek utolsó britek elleni találkozójukon. Ugyanis jelenleg három csapat is a magyarokhoz hasonlóan 6 pontos: a kazah, az olasz és a brit. Ráadásul mindhárman még két mérkőzést játszanak, míg a magyaroknak már csak egy meccse lesz.

Aminek mindenképp örülhetnek a magyar szurkolók az Sebők Balázs kiváló teljesítménye: a magyar csatár 3 góllal és két assziszttal első a torna pontlistáján.