Újabb magyar helyezések a törökországi cselgáncs Grand Prix-n

Az antalyai verseny második napján volt hazai győztes is.

Négy súlycsoport küzdelmeivel folytatódott az antalyai cselgáncs Grand Prix.

A második napon Vedat Albayrak hozta tűzbe a török szurkolókat. A hazai versenyző az amerikai Jack Hattonnal vívta a 81 kilogramm alatti férfiak döntőjét.

Albayrak januárban kapta meg a török állampolgárságot, korábban eredeti nevén, Vano Revazisviliként grúz színekben versenyzett. Az országváltás bejött, mert a 24 éves dzsúdós már a harmadik nagydíj-érmét nyerte idén úgy, hogy a fináléban leszorításos ipponnal győzött.

A súlycsoport egyik bronzérmét Tato Grigalasvili szerezte meg. A grúz cselgáncsozó a bronzmérkőzésen Csoknyai Lászlót győzte le, aki így az ötödik helyen végzett.

A dobogó tetején Albayrak a törökök eddigi egyetlen antalyai győzelmét ünnepelhette.

- Csodálatosan érzem magam, ez a győzelem igazán remek! A közönség nagyszerű hangulatot teremtett, a döntőnek pedig úgy álltam hozzá, hogy megszerzem nekik az aranyérmet – nyilatkozta sikere után Albayrak.

Látványos győzelmet aratott a nőknél Anna Bernholm a 70 kilogrammos súlycsoportban. A svéd dzsudoka karfeszítéssel diadalmaskodott a kanadai Kelita Zupancic elleni döntőben.

A Grand Prix versenyeken hét éve induló 27 éves Bernholm az elődöntőben aranyponttal múlta felül Gercsák Szabinát. A magyar versenyző végül ötödik lett, mert a bronzmérkőzésen a brit Sally Convay-től is kikapott.

- Nagyon erős a 70 kilogrammos kategória. Korábban Abu-Dzabiból volt egy arany-, Oroszországból pedig egy bronzérmem, de ez az első Grand Prix-győzelmem, ami nagyszerű érzés – mondta Bernholm.

A második versenynapon volt még svéd győztes Antalyában, Tommy Macias ráadásul szintén először nyert Grand Prix-versenyt. Macias a 73 kilogrammos férfi kategória döntőjében mindössze 50 másodperc után ipponnal verte dél-koreai ellenfelét, a kétszeres világbajnoki bronzérmes An Csan-grimet.

A 63 kilós hölgyek versenyében Magdalena Krssakova diadalmaskodott. Az osztrák cselgáncsozó az orosz Valentyina Kosztyenkót múlta felül a döntőben.

A nap legszebb, ippont érő akcióját a – 73 kilós férfiak között a hetedik helyen végző – koszovói Akil Gjakova mutatta be.