Magyar pontszerzéssel indult a téli olimpia

Liu Shaolin Sándor ötödik, pontszerző helyen végzett a téli olimpián
Liu Shaolin Sándor ötödik, pontszerző helyen végzett a téli olimpián Szerzői jogok REUTERS/Lucy Nicholson

Liu Shaolin Sándor ötödik helyen végzett a férfi 1500 méteres rövidpályás gyorskorcsolyában.

Sífutás, női 15 km-es tömegrajtos verseny

A svéd Charlotte Kalla nyerte a phjongcshangi téli olimpia első aranyérmét, mivel győzött a női sífutók 15 kilométeres versenyében. Második helyen a címvédő, hatszoros olimpiai bajnok norvég Marit Björgen végzett, míg a bronzérem a finn Krista Pärmäkoskié lett.

olimpiai bajnok: Charlotte Kalla (Svédország) 40:44.9 perc

2. Marit Björgen (Norvégia) 7.8 másodperc hátrány

3. Krista Pärmäkoski (Finnország) 10.1 mp h.

Gyorskorcsolya, női 3000 méter

A női 3000 méteres gyorskorcsolya teljes holland sikert hozott, hiszen a dobogó mindhárom fokán ők végeztek. Az olimpiai bajnok Carlijn Achtereekte lett, második Ireen Wüst, bronzérmes pedig Antoinette de Jong lett.

*olimpiai bajnok: Carlijn Achtereekte (Hollandia) 3:59,21 p
*

2. Ireen Wüst (Hollandia) 3:59,29

3. Antoinette de Jong (Hollandia) 4:00,02

Sílövészet, női 7,5 km sprint

Szintén a nőknél a sílövészet 7,5 km-es sprintszámában a német Laura Dahlmeier nyert.

*olimpiai bajnok: Laura Dahlmeier (Németország) 21:06.2 perc (0 lövőhiba)
*

2. Marte Olsbu (Norvégia) 24.2 mp hátrány (1)

3. Veronika Vitkova (Csehország) 25.8 (1)

Rövidpályás gyorskorcsolya, férfi 1500 m

A férfiaknál az 1500 méteres rövidpályás gyorskorcsolyában hazai győzelem született Lim Hjo Dzsun révén, a magyar Liu Shaolin Sándor ötödik, pontszerző helyen végzett. Liu Shaoang 20., Burján Csaba 30. lett.

Síugrás, férfi normálsánc

A németek egyébként két aranyat nyertek szombaton, hiszen a férfi síugrásban Andreas Wellinger lett a legjobb. A címvédő lengyel Kamil Stoch a dobogóra sem fért fel.

*olimpiai bajnok: Andreas Wellinger (Németország) 259,3 pont (104,5 méter/113,5 méter)