rendkívüli hír

rendkívüli hír

Phjongcsang 2018: Mikor szurkolhatunk a magyar sportolóknak?

Éppen ezt olvassa:

Phjongcsang 2018: Mikor szurkolhatunk a magyar sportolóknak?

© Copyright :
MTI/AP/Charlie Riedel
Betűméret Aa Aa

A magyar sportolók közül a rövidpályás gyorskorcsolyázók mutatkoznak be elsőként a phjongcshangi téli olimpián: az első hivatalos versenynapon, szombaton a 3000 méteres női váltó az elődöntőben szerepel, a női 500 méter selejtezőjében két, míg férfi 1500 méteren három magyar versenyző vesz részt.

A phjongcshangi téli olimpia magyar vonatkozású programja az MTI február 5-i összeállítása alapján (magyar idő szerint):

Február 10., szombat:

Rövidpályás gyorskorcsolya:

női 3000 m váltó elődöntő (Magyarország), női 500 m selejtező (Jászapáti Petra+1 magyar versenyző), férfi 1500 m selejtező (Liu Shaoang, Liu Shaolin Sándor+1 magyar versenyző) és döntő 11.00

Február 11., vasárnap:

Alpesi sí:

férfi lesiklás (Kékesi Márton, Samsal Dalibor) 3.00

Február 12., hétfő:

Alpesi sí:

női óriás-műlesiklás (Hozmann Szonja, Maróty Mariann) 2.15 és 5.45

Február 13., kedd:

Alpesi sí:

férfi kombináció (Kékesi Márton, Samsal Dalibor) - lesiklás 3.30, műlesiklás 7.00

Sífutás:

férfi (Kónya Ádám) és női (Szőcs Emőke) klasszikus stílusú egyéni sprint selejtező 9.30, döntő 12.00

Rövidpályás gyorskorcsolya:

férfi 5000 m váltó elődöntő (Magyarország), férfi 1000 m selejtező (Liu Shaoang, Liu Shaolin Sándor), női 500 m döntő (Jászapáti Petra?+1 magyar versenyző?) 11.00

Gyorskorcsolya:

férfi 1500 m (Nagy Konrád) 12.00

Február 14., szerda:

Alpesi sí:

női műlesiklás (Hozmann Szonja, Maróty Mariann) 2.15 és 5.45

Február 15., csütörtök:

Alpesi sí:

férfi szuperóriás-műlesiklás (Kékesi Márton, Samsal Dalibor) 3.00

Sífutás:

női szabadstílusú 10 km (Szőcs Emőke) 7.30

Február 16., péntek:

Sífutás:

férfi szabadstílusú 15 km (Kónya Ádám) 7.00

Február 17., szombat:

Rövidpályás gyorskorcsolya:

női 1500 m selejtező (Jászapáti Petra+1 magyar versenyző) és döntő, férfi 1000 m (Liu Shaoang?, Liu Shaolin Sándor?) döntő 11.00

Február 18., vasárnap:

Alpesi sí:

férfi óriás-műlesiklás (Kékesi Márton, Samsal Dalibor) 2.15 és 5.45

Február 19., hétfő:

Síakrobatika:

női félcső selejtező (Swaney Elizabeth) 2.00

Február 20., kedd:

Síakrobatika:

női félcső döntő (Swaney Elizabeth?) 2.30

Rövidpályás gyorskorcsolya:

női 1000 m (Jászapáti Petra+1 magyar versenyző) és férfi 500 m (Liu Shaoang, Liu Shaolin Sándor+1 magyar versenyző) selejtező, női 3000 m váltó döntő (Magyarország?) 11.00

Február 21., szerda:

Műkorcsolya:

női rövidprogram (Tóth Ivett) 2.00

Február 22., csütörtök:

Alpesi sí:

férfi műlesiklás (Kékesi Márton, Samsal Dalibor) 2.15 és 5.45

Rövidpályás gyorskorcsolya:

női 1000 m (Jászapáti Petra?+1 magyar versenyző?), férfi 500 m (Liu Shaoang?, Liu Shaolin Sándor?+1 magyar versenyző?) és 5000 m váltó döntő (Magyarország?) 11.00

Február 23., péntek:

Műkorcsolya:

női kűr (Tóth Ivett?) 2.00

Gyorskorcsolya:

férfi 1000 m (Nagy Konrád) 11.00

Február 24., szombat:

Alpesi sí:

csapatverseny (Magyarország) 3.00