Fucsovics történelmet írt Melbourne-ben

45 éve ő volt az első nyolcaddöntős magyar férfi teniszező az Australian Openen.

Fucsovics Márton fogadta a 19-szeres Grand Slam-győztes Roger Federer adogatását az első játszmában, és ért el belőle pontot az Ausztrál Nyílt Teniszbajnokság nyolcaddöntőjében.

A világranglistán jelenleg még 80. magyar játékos remekül tartotta magát a 36 éves címvédő ellen, egészen 5:4-ig. Akkor a svájci az első játszmalabdáját értékesítve szettelőnybe került, 6-4.

A második szettben, 5-4-nél ritkán látható labdamenetet játszottak. Federer az égbe lőtt fel egy fogadást. Nagy magasságból, szinte a nyitott tetőszerkezet szintjéről hullott vissza a labda, amit Fucsovics lecsapott, de a svájci visszaadta, és ezt eljátszották még kétszer, majd a magyar teniszező rontott, a hálóba ütötte…

Végül a jelenleg világranglista-második Federer - egy tenyeres elütéssel - rövidítésben hozta a játszmát, 7-6-ra.

A harmadik felvonásban a volt világelső kétszer is brékelte elfáradó magyar ellenfelét - 6-2 -, így 2 óra 3 perc alatt nyert.

Továbbjutásával a 36 és fél éves Federer lett az elmúlt 4 évtized legidősebb negyeddöntőse az Australian Open-en.

A 25 éves Fucsovics is történelmet írt: Baranyi Szabolcs 1973-as menetelése óta ő volt az első nyolcaddöntős magyar férfi Melbourne-ben.